Üye Ol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Yanıtlar Motorumuza kaydolun.

Kayıt Ol

Login to our social questions & Answers Engine to ask questions answer people’s questions & connect with other people.

Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

Please briefly explain why you feel this answer should be reported.

Bir Cinsel Terapistin Mutluluk için Kabul Gördüğü 10 İpucu

Bir Cinsel Terapistin Mutluluk için Kabul Gördüğü 10 İpucu

Seks terapisi pratiğimde, ‘mükemmel’, tutkulu seks özlemi çeken pek çok insanla tanıştım – filmlerdeki gibi, kimsenin saçı dağınık değil ve herkes kendinden geçmiş orgazm yaşıyor.

Ancak bu gerçekçi değil. Hollywood budur.

Gerçek hayatta seks kafa karıştırıcı, darmadağınık ve hatta hayal kırıklığı yaratabilir. İnsanlar, önemli kişilerle seks yapmaktan korkabilir, düzenli olarak yapmadıkları için hayal kırıklığına uğrayabilir veya doğru yapıp yapmadıkları konusunda çok endişeli olabilirler.

Çoğu zaman, ofisimi ziyaret ettiklerinde müşterilerim de biraz kızgın hissediyorlar. Bu tamamen normal. Beklentiler karşılanmadığında hayal kırıklıkları yaşamak yaygındır ve çok fazla kavga ettikten veya konudan tamamen kaçındıktan sonra çoğu insan nasıl iletişim kurulacağını unutur ve profesyonel tavsiyenin yardımcı olabileceğini umar. İşte, televizyonda hepimizin gördüğü iyi hissettiren anları yaşamalarına ve yaşamalarına yardımcı olmak için müşterilere verdiğim en yaygın 10 ipucu.

1. Duyularınızı kullanın

Kendi vücut hislerinize odaklanmak için beş duyunuzu (evet, beşini birden) kullanın. Performansa dayalı zihniyeti terk edin ve bunun yerine zevke dayalı bir yaklaşımı benimseyin . Bu, çoğu insanın cinsel beklentiler söz konusu olduğunda şikayet ettiği bu tür cinsel baskıyı azaltmaya yardımcı olur. Bunu uygulamak, cinsel yakınlık hakkında her şeyi bilmeniz gerektiğine inanmaktan kaynaklanan korkuları ortadan kaldırmayı öğrenmenize yardımcı olabilir.

2. Seks tanımınızı genişletin – dış yolu deneyin!

Seks, penis-vajinal ilişkiden daha fazlasıdır. Çeşitlilik adına, derin öpüşme, şehvetli dokunuş ve erotik masajlardan vibratör veya diğer seks oyuncaklarını kullanmaya kadar her şeyi içerebilen dış yolu deneyin . Bir dizi vücut zevkini keşfetmek, orgazma ulaşmanın anahtarıdır.

3. Birbirinizin sevgi dilini anlayın

Yatak odasında işler zorlaştığında, güçlü yönlerinize güvenin. İhtiyaçlarınız karşılanmadığında suçu başkasına atmak ve sinirlenmek oldukça kolaydır. Ancak, istifa etmek yerine, birbirinizin bakış açısını anlamak için biraz zaman ayırın. Bazı ortak noktalar bulun.

Tartışma genellikle bir kişinin takdir edilmediğini hissetmesinden kaynaklanır. Bu nedenle, sevginizi eşinizin dilinde öğrenip ifade ederek (ister hediyeler, ister fiziksel sevgi, isterse çöpleri dışarı atarak olsun), cinsel yakınlık için bir temel oluşturacaksınız.

4. Eşinizi geçmişteki cinsel partnerlerinizle karşılaştırmaktan kaçının

Karşılaştırma, gereksiz güvensizlikler ve kızgınlık yaratma eğilimindedir. Bunun yerine, birbirinizle şımartın ve her şeyi heyecanlı tutun. Yeni hatıralar yaratın! Yeni cinsel kaçamaklar yaratmak için zaman ayırdığınızdan emin olmak için randevu geceleri planlayın.

5. Dedektif olun

Vücudunuz ve onlarınki hakkında meraklı olun! Sizi cinsel olarak canlı hissettiren şey hakkındaki farkındalığınızı genişletmek için bu uygulamayı düşünün. Tüm bunlar, partnerinize size nasıl dokunacağını öğretmek için daha donanımlı olmanıza yardımcı olacaktır.

6. Kendi Sınırlarınızı Bilin

Kendi güdülerinizi ve kendinize ve eşinize ne kadar zaman, enerji ve kaynak ayırabileceğinizi fark ettiğinizde, daha az baskı hissetmeye ve cinsel yaşamı yaratma konusunda daha fazla kontrol sahibi olmaya başlayacaksınız. İstediğiniz.

7. Oyuncu olun

Cidden, aptal olmana ve birlikte eğlenmene izin ver. Seks bu kadar ciddi olmak zorunda değil.

8. Yakın olmak için kasıtlı bir karar verin

Kendiniz ve eşiniz için zaman planlayın veya daha basit bir deyişle, ilişkisel olmayan faaliyetlerle kendinizi fazla programlamayın. Kıvılcımı canlı tutmak için haftada en az bir saatinizi birbirinizin vücutlarını keşfetmek ve yetişkinlere yönelik oyunlarla kendinizi şımartmak için ayırmalısınız.

9. Telefonu bırakın ve biraz uyuyun

Vücudunuzun içinde daha rahat hissetmek ve yatak odasında yeni bir şeyler keşfetmek için daha enerjik hissetmek için iyi dinlenmiş hissetmeniz gerekir. Her gece Facebook’unuzu kontrol etmeyi atlayın ve yakıt ikmali yapmak, yeniden bağlantı kurmak ve cinsel zevki denemek için günün ilk ve son saatinizi ayırın.

10. Zamanınıza öncelik verin

Cinsel yakınlık için daha fazla fırsat yaratın. Havada çok fazla top hokkabazlığı yapmayı bırakın. Dinlenme, rahatlama ve cinsel aktivite için programınızı temizleyin.


Ve cinsel uyarılma için cinsel organlarınıza kan akışına ihtiyacınız olduğundan, düzenli egzersiz yapın . Zevkinizi arttırmak için hayati önem taşır. Sadece bu da değil, egzersiz ruh halinizi yükseltir ve size endorfin artışı sağlar – cinsel arzuyu artıran iki gerekli bileşen.

Seks sinir bozucu veya korkutucu olmak zorunda değildir. Bunları eve götürün ve cinselliğiniz, ilişkileriniz ve kendiniz hakkında daha güçlü hissetmeye başlamak için uygulayın. Kendimize ve partnerimize karşı gerçekçi beklentiler belirlediğimizde ve ihtiyaçlar ve beğeniler konusunda dürüst olduğumuzda, daha tatmin edici bir cinsel hayata sahip olmaya başlayabiliriz.

Yazar: Janet Brito, klinik psikoloji ve sosyal hizmet lisansı bulunan AASECT sertifikalı bir seks terapisti

xterapi beta yayın

Related Posts

XTerapi Yayında

Leave a comment