Üye Ol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Yanıtlar Motorumuza kaydolun.

Kayıt Ol

Login to our social questions & Answers Engine to ask questions answer people’s questions & connect with other people.

Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

Please briefly explain why you feel this answer should be reported.

Terapi Uygulamanızı Geliştirmenin 7 Etkili Yolu

Terapi Uygulamanızı Geliştirmenin 7 Etkili Yolu

Herhangi bir iş türünü başlatmak, özellikle de sıfırdan inşa ettiğinizde çok fazla iş gerektirir. Terapi birkaç nedenden dolayı harika, yararlı olmasına ve herkese fayda sağlayabilmesine rağmen, sırf yeni bir uygulamaya başladığınız için bir müşteriniz olmayacaktır.

Terapi uygulamanızı büyütmenin ve bol miktarda yeni müşteri kazanmanın yollarını bulmanız gerekecek. Terapistler için pazarlama, diğer uygulama türleri ve işletmeler için pazarlamadan çok farklı değildir. Aşağıdaki kılavuzda terapi uygulamanızı büyütmenin ve sahip olduğunuz müşterilerin sayısını artırmanın birkaç etkili yolunu XTerapi sitemiz blog bölümünden değerli terapistler için paylaşıyoruz.

1. Nişinizi Düşünün

En çok ne tür müşterilere yardım etmekten hoşlanırsınız? En çok hangi tür terapi hizmetlerinde deneyime sahipsiniz?

Örneğin odak noktanızı psikolojik danışman veya bağımlılık danışmanlığına odaklamak isteyebilirsiniz. Nişinizi belirlemek, doğru müşteri türlerinin sizi bulmasını sağlar. Daha sonra tüm odağınızı bu tür müşterilere yardım etmeye verebilirsiniz.

Müşterilere yardımcı olmaya yönelik konferanslara, eğitim programlarına katılın. Uzmanlık ve iyi bir itibar kazandıkça, özel yardım türünüze ihtiyaç duyan müşteriler yolunuza çıkacaktır.

2. Ağ Oluşturun

Alanınızdaki diğer profesyonellerle tanışabileceğiniz veya alanınızla yakından ilişkili profesyonel ağ oluşturma topluluklarına katılın. Ağ kurmaya başladığınızda, müşterilere yardımcı olmak için yeni teknikler, yöntemler hakkında bilgi edinmenin kapılarını açarsınız. Ayrıca farklı pazarlama ve reklamcılık tekniklerini de öğrenebilirsiniz.

Ağ kurmaya başladığınızda, kullanabileceğiniz konferanslar, eğitim programları hakkında bilgi edinmeye başlayacaksınız. Bu etkinliklere katılın. Bu etkinlikler tek başına ağ oluşturma fırsatlarıdır, ancak aynı zamanda kariyeriniz hakkında da bol miktarda bilgi edineceksiniz. Özellikle XTerapi tarzı benzeri web sitelerine üye olarak mevcut soruları cevaplayarak, katkıda bulunabilirsiniz. Böylece uygulama ile birlikte isminizin de markalaşmaya başlayacağını anlayacaksınız.

3. Kullanıcı Dostu Bir Web Sitesi Oluşturun

Tüm saygın işletmelerin bir web sitesi olmalıdır.

Müşteriler, randevu ayarlamadan önce kim olduğunuzu öğrenmek, muayenehaneniz ve sunduğunuz hizmet türleri hakkındaki bilgileri okumak isterler. Tüm bu bilgiler siteniz aracılığıyla onlara sunulmalıdır.

Sitenizi oluştururken etkili sitelerinin nasıl oluşturulacağını bilen bir uzman ile görüşebilirsiniz. Bu siteyi oluştururken müşterilerinizi de dikkate almalısınız.

Müşteriler, ihtiyaç duydukları her şeyi kolaylıkla bulabilmeleri için sitenizde gezinebilmelidir. Site aynı zamanda mobil uyumlu olmalıdır.

Siteniz mobil uyumlu değilse, mobil cihazlardan sitenize girildiğinde sorun çıkabilir ve potansiyel müşterileri kaybedebilirsiniz.

4. Sosyal Medyadan Yararlanın

Terapistler için pazarlama, diğer pazarlama türlerine benzer.

Pazarlama stratejinizi geliştirirken göz önünde bulundurmanız gereken pek çok faktör vardır, ancak sosyal medyayı da unutmayınız. Hizmetlerinizi sosyal medyadan tanıtabilirsiniz.

Reklamlar oluşturabilir, sitenize bağlantılar gönderebilir, yaptığınız işle ilgili değerli içerikler paylaşabilir, hatta hediye çekilişi de düzenleyebilirsiniz. Takipçilerinizi her zaman meşgul edin, onlara gönderilerinizi paylaşmaları ve başkalarına kendinizden bahsetmeleri için bir sebep verin.

5. Çevrimiçi Dizinlere Katılın

Hizmetlerinizi pazarlamaya başlamanın iyi bir yolu, çevrimiçi dizinlerle çalışmaktır. Terapi çalışmasıyla ilgili dizinler, adınızı duyurmanın harika bir yoludur. Bu dizinler birçok potansiyel müşterinin sitenize erişimini sağlar.

Müşteriler dizinleri ziyaret ettiklerinde hizmetlerinize rastlarlar ve sitenize, iletişim bilgilerinize, sosyal medya sayfanıza yönlendirilirler.

6. Blog Makalesi Yazın

Ne kadar değerli bilgi sağlarsanız, o kadar fazla potansiyel müşteriyi sitenize çekersiniz. Birçok müşterinin size sorduğu belirli bir soruyu yanıtlayan bir makale yazın. Terapiye başlayacak olanların ortak endişeleri hakkında yazın.

Potansiyel müşteriler bu cevapları aradıklarında sayfanıza yönlendirilirler. Ne kadar çok makale yazarsanız, o kadar fazla bilgi sağlarsınız ve müşterilerin sizi bulma şansı o kadar artar. Yazdığınız makaleler, müşterileriniz için faydalı bilgiler içerdiği sürece, işinizi büyütmenize yardımcı olurlar.

7. Temel Ortaklıklar Kurun

Sizinle aynı alanda çalışan insanlarla ortaklıklar kurmak istemezsiniz, çünkü bu insanlar sizin doğrudan rekabetinizdir. Yapmanız gereken şey, sizinle ilişkili alanlarda rakipleriniz olmayan insanlarla ortaklıklar kurabilirsiniz.

Örneğin aile içi şiddet veya travmayla ilgili vakalarla çalışıyorsanız, o zaman hastalarını size yönlendirebilecek olan bölgedeki doktorlarla ortaklık kurmak isteyebilirsiniz.

xterapi beta yayın

Related Posts

Leave a comment